برای واردات چقدر سرمایه لازم است؟

برای واردات چقدر سرمایه لازم است؟

برای واردات چقدر سرمایه لازم است؟

سئوال: اولین رکن واردات کالا چیست؟ داشتن سرمایه
امروزه افرادی بسیاری به دنبال وارد شدن به دنیای واردات و سودآوری از این بیزینس هستند. این کسب‌وکار که در میان بازرگانان و سرمایه‌گذاران محبوب است، نیازمند یک رکن اساسی می‌باشد و آن هم سرمایه اولیه برای شروع است. مقدار سرمایه در این فعالیت تجاری می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد، برای مثال افرادی که قصد دارند نسبت به واردات ماشین‌آلات اقدام کنند، سرمایه بیشتری می‌خواهند تا افرادی که قصد واردات مواد اولیه صنایع را دارند.

سئوال: اولین شرط پیش از داشتن سرمایه چیست؟ داشتن کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی، اولین گام برای ورود به دنیای جذاب اما چالشی واردات است. این کارت الزامی برای وارد کردن کالا به کشور می‌باشد و بدون آن نمی‌توانید نسبت به واردات هیچگونه کالایی اقدام کنید. کارت بازرگانی اعتبار یک ساله دارد و پس از اتمام اعتبار آن باید کارت خود را تمدید کنید.

سئوال: شرایط دریافت کارت بازرگانی در کشور ایران چیست؟

یکی از شرایط دریافت کارت بازرگانی در کشور ایران داشتن 21 سال تمام است. همچنین شما باید در زمینه‌های تجاری حداقل سه سال تجربه معتبر داشته باشید تا بتوانید برای این کارت درخواست دهید. اگر در گذشته ورشکسته شده باشید، کار شما برای اخذ کارت بازرگانی کمی سخت خواهد شد. برای دریافت این کارت می‌توانید به سایت اتاق بازرگانی ایرانی مراجعه کنید و با ثبت‌ نام در این سایت نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید.

سرمایه اولیه برای شروع واردات:

شروع واردات نیازمند سرمایه اولیه است که به نسبت کالایی که قصد واردات آن را دارید، متغیر است. برای مثال افرادی که قصد دارند کالاهای گران قیمتی مانند ماشین آلات سنگین وارد کنند، علاوه بر هزینه زیادی که باید برای خرید و دریافت آن‌ها پرداخت کنند، باید هزینه‌ای گزاف برای نگه‌داری و ترخیص در گمرک نیز بپردازند.

سئوال: راهکار مناسب برای افرادی سرمایه اولیه مناسبی ندارند چیست؟

راهکار خوب برای افرادی که سرمایه اولیه مناسبی ندارند این است که یک روش برای ورود به دنیای واردات وجود دارد که نیازمند سرمایه اولیه ندارد. اما این روش نیاز به قدرت و دانش بازریابی دارد که باید برای فروش محصولات کمپانی‌های داخلی تلاش کنید. در این روش شما باید با اطلاع از نیاز شرکت‌ها به مواد اولیه به دنبال آن در کشورهای خارجی باشید. به عبارتی دیگر باید بتوانید محصولات یک شرکت را به یک شرکت دیگر بفروشید و سود خود را دریافت کنید.

اگر محصولی برای فروش دارید شما نیز میتوانید تامین کننده کیارش تجارت شوید : ثبت نام تامین کنندگان

کالاهای وارداتی محبوب با سرمایه‌های مختلف:

سرمایه لازم برای شروع واردات کالاهای محبوب ایرانیان، به نسبت دیگر کالاها کم‌تر است. نیاز به سرمایه کم به دلیل خرید عمده و خرید قطعات ریز مانند لوازم جانبی موبایل می‌باشد. برای مثال یکی از کالاهای پرسود و ارزانی که می‌توانید با سرمایه کم از کشورهایی مانند چین وارد کنید، شارژر بی‌سیم است که قیمت یک عدد آن برابر با 4 دلار می‌باشد.

کالاهای محبوب وارداتی و سرمایه مورد نیاز برای واردات آن‌ها
تلفن‌های همراه هوشمند با توجه به مدل درخواستی سرمایه متفاوتی نیاز دارد
لوازم خرده آَشپزخانه مانند رنده لوازم خرده آشپزخانه را با قیمت پایه 1.5 دلار وارد کنید
لوازم کاربردی دانشجویان مانند لامپ میز کار قابل حمل وسایل کاربردی را می‌توان به عنوان پرفروش‌ترین وسایل در بازار امروز دانست. یکی از کالاهای جالب لامپ قابل حمل USB دار است که با قیمت 0.59 دلار از کشور چین می‌توانید وارد کنید
لوازم ‌التحریر مانند خودکار لوازم‌التحریر نیز از وسایل محبوب برای فروش در بازار داخلی است که سرمایه کمی می‌طلبد. برای مثال برای خرید یک خودکار باید 0.15 دلار بپردازید
پوشاک حیوانات خانگی امروزه به دلیل زیاد شدن حیوانات خانگی تقاضا برای این حیوانات بامزه افزایش یافته است. شما می‌توانید با قیمتی حدود 0.12 دلار این وسایل را وارد کنید
عینک‌های آفتابی عینک‌های آفتابی همواره از پرفروش‌ترین محصولات بوده‌اند که نیاز به سرمایه اولیه کمی دارند. برای وارد کردن عینک آفتابی نیاز به حداقل 300 دلار برای وارد کردن 100 عینک هستید.

سئوال: آیا سرمایه ای که برای ورود به بازار واردات نیاز داریم تنها محدود به خرید کالا می باشد؟

سرمایه‌ای که برای ورود به بازار واردات نیاز دارید، تنها برای خرید کالاها نمی‌باشد.

شما برای وارد کردن کالا به کشور نیاز به سرمایه‌هایی مانند انبارداری، بیمه محصولات و دیگر هزینه‌ها دارید.

هزینه‌های اضافی برای واردات کالا به کشور می‌تواند شما در صورت اطلاع نداشتن از آن‌ها بازرگانان را دچار مشکل کند. این هزینه‌ها که بیشترین‌شان مربوط به هزینه گمرک است، برای ترخیص کالا می‌باشد. همچنین اگر قصد وارد کردن کالاهایی مانند گوشت و مواد لبنیاتی دارید باید مجوز استاندارد و بهداشت را جهت تایید سلامتی کالای خود دریافت کنید. این هزینه‌ها در برخی از مواقع ممکن است بیشتر از هزینه خرید کالا در کشورهای دیگر شود.


مسئول فروش : 09156416142

مدیر فروش: 09153861761

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید