تئوری رنگ ها

تئوری رنگ ها

تئوری رنگ ها

شما باید بتوانید از رنگ ها به شیوه درست در تبلیغات خود استفاده کنید. برای این منظور لازم است با یکسری مفاهیم اولیه در مورد رنگ ها آشنا شوید.

درک و افزایش اطلاعات در مورد شیوه درست استفاده از رنگ ها، فقط به درد نقاشان و هنرمندان نمی خورد. در بازاریابی و تبلیغات خود چه بخواهید و چه نخواهید، مجبور به استفاده از رنگ ها هستید؛ زیرا باید مخاطب خود را درگیر کنید و باید تجربه کاربری را در تمام مراحل، بهبود دهید.

“مفاهیم اولیه”

تئوری رنگ ها

سئوال: رنگ های اصلی کدام اند؟

به رنگ های زرد، قرمز و آبی رنگ های اصلی گفته می شود؛ چون با ترکیب آن ها رنگ های دیگر ساخته می شوند. در تصویر و چرخه رنگ بزرگ تر از بقیه رنگ ها مشخص شده اند.

سئوال: رنگ های فرعی یا ثانویه کدام اند؟

رنگ های بنفش، نارنجی و سبز جزو رنگ های فرعی هستند. این رنگ ها از ترکیب دور رنگ اصلی به وجود آمده اند.

قرمز+ آبی = بنفش
آبی + زرد = سبز
قرمز+ زرد = نارنجی

سئوال: رنگ های نوع سوم یا مخلوط کدام اند؟

این نوع رنگ ها معمولا از ترکیب بیش از دو رنگ ایجاد شده اند و در نام آن ها از دو رنگ استفاده می شود. در این حالت ترکیب رنگ ها به تولید رنگ های فرعی منتهی نمی شود و به رنگ های اصلی یا فرعی سازنده خود، نزدیک ترند. طیف این رنگ ها بسیار زیاد است و به عنوان نمونه می توان به سبز – آبی، قرمز – بنفش و… اشاره کرد.

سئوال: رنگ های خالص کدام اند؟

رنگ هایی است که در آن ها سفید یا سیاه استفاده نشده باشد. این نوع از رنگ ها روشن، شاد و شفاف هستند و بیشتر در اسباب بازی کودکان، دکور مهدکودک ها و لباس های تابستانی استفاده می شوند. پس اگر مخاطب کودک دارید می توانید از این نوع رنگ ها استفاده کنید.

اگر محصولی برای فروش دارید شما نیز میتوانید تامین کننده کیارش تجارت شوید : ثبت نام تامین کنندگان

ته رنگ (Tint) چیست؟

هنگامی که رنگ سفید به رنگ های دیگر اضافه شود، تبدیل به ته رنگ می شوند. معمولا ته رنگ ها روشن تر و کم رنگ تر از رنگ های سازنده خود به نظر می آیند.

سایه (Shade) چیست؟

هنگامی که رنگ سیاه به رنگ های دیگر اضافه می شود، تبدیل به سایه های آن رنگ می شوند. این نوع رنگ ها معمولا نسبت به رنگ سازنده خود، تیره ترند.

تناژ (Tone) چیست؟

هنگامی که رنگ خاکستری به رنگ های دیگر اضافه می شود، تناژ رنگ شکل می گیرد. ممکن است شنیده باشید که تناژ رنگ زیاد است یا اینکه رنگی توی ذوق می زند. منظور افراد این است که آن رنگ خیلی تند است و باید با ترکیب خاکستری از شدتش کم شود. افزودن خاکستری که ترکیبی از سیاه و سفید است، می تواند شدت یک رنگ را کم کند.

چرخه رنگ چیست؟

چرخه رنگ

مسلما استفاده از چرخه رنگ کاربرد بسیاری برای شما خواهد داشت. در این ساختار می توانید انواع رنگ ها را پیدا کنید. این چرخ رنگی به گونه ای طراحی شده است که بتوانید با استفاده از آن، رنگ ها و ویژگی های آن ها را پیدا کنید.

چرخه رنگ یکی از موارد پراستفاده در فتوشاپ به عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید. می توانید با آن رنگ های تصاویر خود به گونه ای انتخاب کنید که هم از لحاظ بصری زیبا باشند و هم بیشترین تاثیر را بر مخاطب بگذارند.


مسئول فروش : 09156416142

مدیر فروش: 09153861761

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید