دیسکورد چیست؟

دیسکورد چیست؟

دیسکورد چیست؟

دیسکورد چیست؟

دیسکورد پلتفرم چت گروهی رایگان است که به قابلیت استریم و ارسال پیام متنی یا صوتی یا تصویری مجهز است و نحوه‌ی تعامل کاربران، به‌خصوص گیمرها را ارتقا می‌‌بخشد.

امروزه، پلتفرم‌های پیام‌رسان‌ و چت گروهی زیادی با قابلیت‌ها و امکانات مختلف برای برقراری ارتباط گیمر‌ها وجود دارند.

دیسکورد (Discord) را می‌توان پیام‌رسان محبوب گیمر‌ها دانست.

آیا کاربران این پلتفرم به گیمرها محدود می‌شوند؟

خیر کاربران این پلتفرم به گیمرها محدود نمی‌شوند و به‌ دلیل رایگان‌ بودن و داشتن امکانات گسترده‌‌، کاربران دیگر نیز از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

آیا دیسکورد روی کامپیوتر هم اجرا می شود؟

دیسکورد علاوه‌ بر نسخه‌ی تحت‌وب، هم روی کامپیوتر اجرا می‌شود و هم روی گوشی‌های هوشمند و برای هر سه سیستم‌عامل ویندوز و iOS و اندروید توسعه داده شده است. این پلتفرم در‌مقایسه‌با دیگر پلتفرم‌ها به پهنای باند کمی نیاز دارد و زمان پاسخ‌گویی در آن اندک است و امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزارهای دیگر مانند توییچ و یوتیوب و اسپاتیفای را فراهم می‌کند.

آیا دیسکورد رایگان است؟

بله دیسکورد (Discord) پلتفرمی رایگان برای برقراری ارتباط کاربران، به‌خصوص گیمر‌ها و سازمان‌دهی این ارتباط برای بهبود تعامل آن‌ها است. این پلتفرم برپایه‌ی فناوری صدا روی پروتکل اینترنت یا VoIP (مخفف Voice over Internet Protocol) ایجاد شده است و برای برقراری تماس‌های تصویری و صوتی و ارسال پیام استفاده می‌شود.

چرا نام این پلتفرم، دیسکورد است؟

تا به‌ امروز به‌ صورت رسمی اعلام نشده که چرا نام این برنامه، دیسکورد نام گرفته است. بااین حال در سال ۲۰۱۵ در سایت ردیت یکی از کاربران مدعی شد از یکی از اعضای تیم دیسکورد این سؤال را پرسیده و در جواب، اعلام شده که دلیل اصلی نام‌گذاری بحث و گفت‌وگوی گیمرها برای انتخاب یک برنامه VoIP در راستای صحبت و گفت‌وگو برای بازی‌های تیمی بوده است.

از طرفی دیسکورد از واژه Discourse به‌معنی گفتمان می‌آید و این مورد هم می‌تواند دلیل دیگری باشد که تیم سازنده، از نام دیسکورد برای برنامه VoIP خود استفاده کرده است.

رابط کاربری پلتفرم دیسکورد به چه اپلیکیشن هایی شباهت دارد؟

رابط کاربری پلتفرم دیسکورد (Discord) به اپلیکیشن‌هایی مانند اسلک (Slack) یا اسکایپ (Skype) شباهت زیادی دارد. این پلتفرم به‌شکلی ساده امکان برقراری تعامل بین گیمر‌ها و سازمان‌دهی آن‌ها را فراهم می‌کند و به‌عنوان ابزاری اجتماعی برای چت گروهی متنی و صوتی و ویدئویی به‌کار می‌رود و درکنار همه‌‌ی این‌ها به قابلیت جست‌وجوی کاربران و کانال‌ها و سرور‌ها نیز مجهز است.

در‌واقع، می‌توان گفت که ترکیب قابلیت‌های متعدد دیسکورد با بهترین امکانات اپلیکیشن‌های مشابه مانند اسکایپ و اسلک رابط کاربری ساده‌ای دراختیار کاربران قرار می‌دهد و آن را به بستری ایدئال برای تعامل کاربران با علایق مشابه تبدیل می‌کند.


تماس با ما

مسئول فروش : 09156416142

مدیر فروش: 09153861761

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید