نحوه تشخیص وبسایت های واقعی

تشخیص وب سایت های واقعی

نحوه تشخیص وبسایت واقعی

میدانیم…

امروزه بیش از هر زمان دیگری ، نه تنها مواد غذایی بلکه خیلی از نیازمندی های خود را به صورت خرید اینترنتی و انلاین سفارش می دهید.

اما…

در این میان ممکن است در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار شوید به همین دلیل باید راه های تشخیص یک وب سایت قانونی را بدانید.

آیا میدانید…

بر اساس گزارش Better Business Bureau Bubau (BBB) Scam Tracker ، تنها در سال 2018 تعداد 48362 کلاهبرداری و در سال 2019 تعداد 23439 کلاهبرداری در ایالات متحده گزارش شده است. با گذشت زمان بر تعداد افراد کلاهبردار و دستیابی به روشهای جدید مبتکرانه برای ارتکاب جرایم سایبری افزایش می یابد بنابراین تشخیص اصالت سایت و قانونی بودن آن جهت پیشگیری از انوع حملات سایبری ضروری است.

با توجه به وجود ماهیت دیجیتال ، اگر قادر به تشخیص به موقع نباشیم ممکن است به صورت ناخواسته با یک مجرم سایبری در ارتباط باشیم یا قربانی یک حمله فیشینگ شویم. بنابراین اگر بتوانید بلافاصله قبل از بازدید از وب سایتی که دوستانتان در مورد آن به شما اطلاع داده اند یا بر روی تبلیغاتی که در گوشه ای از صفحه چشمک می زند کلیک کرده اید، یک قاعده کلی خوب این است که توجه کنید، هنگام لمس لینک پیشنهاد شده تصمیم آگاهانه گرفته و به دنبال نشانه هایی باشید که می تواند به شما در ارزیابی اعتبار وب سایت کمک کند.

4 راهکار برای تشخیص واقعی یا جعلی بودن یک وب سایت:

1. مهر اعتماد وب سایت را بررسی کنید.

  • یک مهر اعتماد تلاش می کند تا به عنوان کاربر نهایی به شما بگوید که وب سایتی که در آن قرار دارند ایمن است و خود تجارت امنیت را در اولویت قرار می دهد.
  • این یک تمبر است که توسط یک شریک امنیتی (مانند مرجع صدور گواهینامه یا CA) اعطا شده است که نشان دهنده مشروعیت وب سایت است. اگر مهر اعتماد معتبر است ، با کلیک روی آن شما را به صفحه ای می رساند که صحت آن مهر را تأیید می کند.

اگر محصولی برای فروش دارید شما نیز میتوانید تامین کننده کیارش تجارت شوید : ثبت نام تامین کنندگان


2. آیا نوار آدرس با HTTPS همراه با قفل دارد؟ آیا جزئیات گواهینامه را مشاهده کردید؟

  • HTTPS صرفاً به این معنی است که کانال ارتباطی بین شما و سرور رمزگذاری شده و ایمن است (به عنوان مثال ، مهاجمی که در شبکه گوش می دهد اطلاعات رمزگذاری شده نامناسب را دریافت می کند که منطقی نیست). HTTPS اطمینان نمی دهد که سروری که با آن ارتباط دارید داده های شما را سرقت نکند. اگر سرور خود مخرب باشد ، S در “HTTPS” برای اطمینان از امنیت بسیار کم کار می کند.
  • در حالی که این نکته مهم نیست که اگر مرورگر شما یک وب سایت را به عنوان “امن” نشان نمی دهد ، هیچ اطلاعات حساسی نباید در صفحه وارد شود. اما حتی اگر سایت از HTTPS استفاده کند ، به طور خودکار ایمنی را تضمین نمی کند. به همین دلیل است که گواهینامه های SSL/TLS سطوح مختلف اعتبار سنجی را ارائه می دهند.
  • برای مشاهده گواهی دیجیتالی صادر شده به وب سایت ، روی قفل در نوار آدرس وب کلیک کنید و در صورت استفاده از مرورگر کروم Google گواهی را انتخاب کنید. برای Firefox ، روی قفل و سپس روی پیکان کلیک کنید تا جزئیات اتصال نشان داده شود. روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید و سپس گواهی را مشاهده کنید.

3. صفحه تماس را بررسی کنید.

  • سومین توصیه ما در مورد نحوه تشخیص قانونی بودن وب سایت این است که آیا آدرس وب سایت دارای آدرس فیزیکی است یا خیر. آیا شرکت شماره تلفن ذکر شده و شناسه ایمیل دارد؟
  • سعی کنید یک ایمیل به شناسه ارائه شده در صفحه تماس ارسال کنید و بررسی کنید که آیا تحویل داده می شود یا خیر. تأیید کنید که ایمیل یک ایمیل عمومی (مانند xyz@gmail.com) نیست بلکه با نام تجاری شرکت (مانند name@companydomain.com) همراه است.

4. بررسی کنید که آیا شرکت در رسانه های اجتماعی حضور دارد یا خیر؟

  • اکثر شرکت های قانونی تا حدی در رسانه های اجتماعی حضور دارند. وب سایت های جعلی گاهی دارای نمادهای توییتر یا فیس بوک هستند، اما نماد بکار رفته در واقع به یک حساب واقعی پیوند ندارند. نظرات شرکت را در چنین بسترهایی بخوانید و ببینید آیا می توانید کارمندان واقعی شرکت را در LinkedIn پیدا کنید.

تماس با ما

مسئول فروش : 09156416142

مدیر فروش: 09153861761

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید