۳ ترفند برای متقاعد سازی مشتری

3 راهکار برای موفقیت در ارتباط با مشتری

2 ترفند برای متقاعد سازی مشتری

متقاعد سازی مشتریان یعنی چه؟

متقاعد سازی در بازاریابی به معنی قدرت تحت تأثیر قرار دادن کسی برای انجام اقدامی است که تصمیم گرفته آن کار را انجام ندهد.

برند شما باید خود را در جایگاه مورد نظر به عنوان چیزی فراتر از یک محصول یا خدمات ارائه دهد. اگر ارزش‌های شما با بازار هدفتان هماهنگ باشد، متقاعد کردن مشتریان برای خرید محصول شما آسان‌تر خواهد بود.

آیا میدانید:
  • مصرف‌کنندگان اگر فکر کنند محصولی باعث ایجاد احساس خوبی در مورد خودشان می‌شود، حاضرند برای یک محصول هزینه بیشتری بپردازند.
  • 63 درصد از مردم به کسب و کارهایی که در طول یک بحران از نظر اجتماعی مسئولیت‌پذیر هستند اعتماد بیشتری می‌کنند.

نکات مهم در متقاعد سازی مشتری

متقاعد کردن تنها به معنی متقاعد کردن کسی برای انجام کاری نیست، بلکه ایجاد یک رابطه بر اساس اعتماد است. بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد زمینه‌های مشترک، نشان دادن اعتبار و روشن کردن این است که بهترین منافع طرف مقابل را در اختیار دارید. شش اصل متقاعد سازی مشتری می‌تواند در انجام این کار به شما  کمک کند.

1. داشتن تعهد و ثبات

تعهد و ثبات مهم است چون باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می‌شود. مردم دوست دارند بدانند که می‌توانند برای انجام تعهدات خود به دیگران اعتماد کنند. اگر می‌گویید می‌خواهید کاری انجام دهید، حتما آن را انجام دهید.

انجام تعهدات و پیگیری مداومشان نه تنها برای روابط شخصی شما بلکه برای شهرت حرفه‌ای هم مثمر ثمر و بهبود دهنده خواهد بود.

اگر به خاطر قابل اعتماد بودن شهرت دارید، افراد تمایل بیشتری به همکاری و حمایت از شما خواهند داشت. علاوه بر این، اگر شما در گفتار و اعمال خود ثابت قدم باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم شما را جدی بگیرند. آن‌ها می‌دانند که می‌توانند روی شما حساب کنند و این کار باعث می‌شود که بیشتر به حرف‌های شما گوش دهند.

2. اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی یک تکنیک قدرتمند متقاعدسازی مشتریان است چون به تمایل طبیعی ما برای پیروی از رهبری دیگران کمک می‌کند. وقتی دیگران کاری را انجام می‌دهند، اغلب تصور می‌کنیم که کار درستی است. به همین دلیل است که انتشار و اطلاع رسانی بررسی‌ها و توصیفات مشتریان می‌توانند در متقاعد سازی مشتری تأثیرگذار باشند.

وقتی مردم با رضایت دیگران از محصول یا خدمات شما مواجه می‌شوند، به احتمال زیاد به شما اعتماد کرده و به شما نیز فرصت حضور می‌دهند. به همین دلیل است که برای ایجاد یک شهرت قوی اثبات اجتماعی ضروری است.

بنابراین اگر می‌خواهید شهرت خود را بهبود ببخشید، مطمئن شوید که از اثبات اجتماعی به نفع خود استفاده می‌کنید. به مشتریان بالقوه نشان دهید که دیگران از محصولات یا خدمات شما راضی بوده اند:

  • از نظرات مشتریان استفاده کنید.
  • بررسی در رسانه‌های اجتماعی را تشویق کنید.
  • ارتباط با اینفلوئنسرها و سایر رسانه‌ها را تقویت کنید.
  • اعتماد ایجاد کنید و مردم را متقاعد کنید که ارزش تجارت با آنها را دارید.

3. رفع کمبود ها

افراد به طور طبیعی به چیزهایی میل دارند که کمیاب هستند. وقتی چیزی کمیاب است، آن را ارزشمندتر از زمانی می‌دانیم که فراوان و در دسترس است. این درک از کمبود را می‌توان برای افزایش قدرت متقاعدسازی استفاده کرد.

وقتی مردم شما را کمیاب تلقی کنند، طبیعتاً شما را ارزشمندتر می‌دانند. این افزایش ارزش می‌تواند به افزایش قدرت متقاعد سازی مشتری کمک کرده و برای شما دستیابی به اهدافتان را آسان‌تر کند.

علاوه بر این، کمبود می‌تواند در جلب احترام و تحسین دیگران کمک کند. با نادر بودن، از میان جمعیت متمایز خواهید شد و به عنوان فردی خاص و ارزشمند دیده می‌شوید. البته، این اصل فقط در صورتی کار می‌کند که واقعاً کمیاب باشید. اگر سعی کنید کمیابی را جعل کنید، مردم متوجه آن شده و به احتمال زیاد شهرت شما آسیب خواهد دید.

چکیده:
  • تصویر مثبتی برای برند خود ایجاد کنید.
  • اعتماد را بهبود و افزایش دهید.
  • به مردم برای اقدام کردن الهام ببخشید.

تماس با ما

مسئول فروش : 09156416142

مدیر فروش: 09153861761

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید