SSL چیست و چه استفاده ای دارد؟

SSL چه چیزی است؟

SSL چیست و چه استفاده ای دارد؟

SSL ، پروتکل امنیتی می باشد که ارتباط بین شما و کاربرانتان را ایمن می کند. زمانی که کاربری به وبسایت ما وارد می شود ، درخواست کاربر قبل از رسیدن به سرور وبسایت می بایست از سرور ISP ارائه دهنده اینترنت بگذرد و همین امر باعث می شود که در مسیر عبور از سرور ISP ، کسانی بتوانند در مسیر سرور کاربر قرار گیرند و اطلاعات کاربر را استخراج کنند.

کاری که این پروتکل امنیتی برای ما انجام میدهد این است که مسیر حرکت اطلاعات تا مقصد را ایمن می کند به این صورتی که اطلاعات را به شکل رمز نگاری شده به سمت سرور ISP ارسال می‌کند و این امر از فاش شدن اطلاعات محرمانه کاربر جلوگیری می کند.

1.اهمیت کاربران از دیدگاه گوگل

گوگل همیشه بحث امنیت کاربران را مهم دانسته و وبسایت هایی که از این پروتکل برای امنیت اطلاعات کاربران استفاده می کنند را بر وبسایت های دیگر ارجع دانسته و در نتایج گوگل دارای رتبه بهتری خواهند بود و چون امنیت کاربران برای گوگل بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه این پروتکل یک امتیاز مثبت برای سئو وبسایت شما می باشد و باعث می شود که ورودی های بیشتری را از سمت گوگل داشته باشید و فروش شما رشد چشم گیری را به همراه خواهد داشت.

پس در نتیجه استفاده از پروتکل SSL و تبدیل آدرس خود از http به https باعث می شود که:

  • یک امتیاز مثبت SEO دریافت کنید و در نتایج گوگل دارای رتبه بهتری شوید.
  • ارتباط امن بین وبسایت شما و کاربرانتان
  • اعتماد کاربران به خدمات و وبسایت شما
  • استفاده از e نماد دو ستاره برای اعتماد دو چندان کاربران

اگر محصولی برای فروش دارید شما نیز میتوانید تامین کننده کیارش تجارت شوید : ثبت نام تامین کنندگان

2.چطور SSL را تهیه کنیم؟

  • روش های متعددی برای تهیه SSL برای وبسایت ها وجود دارد. یکی از روش ها این است که از SSL های رایگان استفاده کنیم. برای این منظور می توانید در گوگل سرچ کنید و نحوه فعال سازی و پیکربندی SSL های رایگان را یاد بگیرید.
  • روش دیگر استفاده از SSL های پولی می باشد که انواع مختلفی دارند.یکی از این SSL ها domain validated می باشد که فرق چندانی با نوع رایگان این پروتکل ندارد و از مزیت های آن می توان به پشتیبانی و اعتبارسنجی وبسایت از لحاظ آنلاین بودن دائمی از طرف شرکت ارائه دهنده SSL اشاره کرد.
  • نوع دیگری نیز به نام wild card SSL وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که ساب دامین های وبسایت خود را نیز https کنید. برای وبسایت هایی که دارای سابدامین های زیادی هستند این پروتکل را پیشنهاد می کنیم. اما اگر از ساب دامین های زیادی استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنیم که برای هر کدام از ساب دامین های خود domain validated جداگانه ای تهیه نمایید.

3.خرید SSL امن

SSL چیست و چه استفاده ای دارد؟

حالا سوال این است که چطور می توانیم SSL را پس از خریداری روی وبسایت خود فعال کنیم ؟ شما می توانید از سرویس دهندگان SSL که پروتکل خود را از آنجا خریداری کرده اید، بخواهید که SSL را (رایگان و یا با پرداخت هزینه) روی وبسایت شما فعال کنند و یا اینکه به صورتی دستی خود دست به کار شوید و بر روی وبسایت خود، آن را فعال کنید.

4.نحوه فعال کردن دستی SSL

نحوه فعال سازی دستی این پروتکل روی وردپرس یک مقدار تخصصی می باشد. شما با نصب افزونه really simple ssl می توانید تمامی لینک های وبسایت خود را به https تبدیل کنید.

پس از این که با موفقیت لینک های وبسایت تان به https بروز شد، می بایست به سرچ کنسول خود بروید و وبسایت خود را این بار با https://doman name ثبت کنید تا وبسایت شما از نظر سئو به مشکل بر نخورد.

تماس با ما

مدیر فروش : 09935907409

اینستاگرام ما

کیارش تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
سبد خرید